Pagrindo stiprinimas

Geotechnika yra bendras žodis apibūdinantis Menard veiklą. Menard geotechnika reiškia visapusiškus pagrindo stiprinimo, specialiųjų pamatų ir grunto atkūrimo (užterštų teritorijų valymo) sprendimus. Nuo projektavimo iki įrengimo. Menard priklauso Soletanche Freyssinet grupei, kuri yra Vinci konsorciumo dalis

Key soil investigation,
improvement and
remediation provider

<p style=”text-align: left;”>Key soil investigation, improvement and remediation provider, Menard develops foundation solutions based on ground improvement and reinforcement technologies that eliminate the need for the deep foundations traditionally used to support surface structures. The Group operates throughout the infrastructure life cycle, offering expertise in soil.</p>

Įmonės Menard pristatymas

Daugiau nei prieš pusę amžiaus inžinierius išradėjas Louisas Ménardas Prancūzijoje įsteigė savo pirmąją įmonę. Nuo 2009 metų įmonė „Menard“ priklauso „Soletanche-Freyssinet“ grupei – pasauliniam lyderiui gruntų, konstrukcijų ir branduolinės inžinerijos srityje. Ši grupė yra VINCI – vieno didžiausių pasaulyje koncesijos statybos holdingų – sudėtinė dalis.

Lenkijos rinkoje „Menard“ veikia nuo 1999 metų. 2007 metais, siekiant kuo geriau įvykdyti vis didėjančius giliųjų pamatų įrengimo ir pagrindo stiprinimo užsakymų srautus, buvo įsteigtas savarankiškas organizacinis subjektas – „Menard“ Sp. z o. o.

Nuo įsteigimo momento „Menard“ užpatentavo ir įdiegė visą eilę grunto pagrindo stiprinimo metodų, kurie leidžia pagerinti praktiškai kiekvieno pagrindo būklę. Šiuo metu įmonė „Menard“ užsiima integruotomis civilinės ir hidrostatybos problemomis ir geba projektuoti, vykdyti ir kontroliuoti bet kurią užduotį, kuri susijusi su pagrindo stiprinimu.

Turėdami atitinkamas technologijomis, mes pajėgūs įvykdyti projektą ir efektyviai sutvirtinti net pačius silpniausius grunto pagrindus. Mūsų projektai patikrinami bandomuosiuose sklypuose ir pagal geotechninių tyrimų, atliekamų atskiruose statybos etapuose, rezultatus.

Tvarumas

Įgyvendinant kiekvieną projektą mes siekiame efektyvaus išteklių panaudojimo atsižvelgiant į poveikį aplinkai. Mes naudojame mažesnius medžiagų kiekius, sumažiname energijos sunaudojimą ir išskiriamą CO2 kiekį.

Tvari technologijų programa įgyvendinama visose mūsų, pasaulinio kapitalo grupės, įmonėse. Kaip tai veikia praktikoje?

  • CMC technologijoje specialiai suprojektuotas grąžtas perstumia gruntą horizontalia kryptimi nesudarydami papildomo kasinio. Tai eliminuoja poreikį pašalinti gruntą iš aikštelės, kas ypač svarbu užterštuose gruntuose.
  • Akmens ir žvyro kolonose mes naudojame perdirbamas medžiagas, tokias kaip: šlakas, aglomeratas, kalnakasybos atliekos, statybinis laužas.
  • Mes visada stengiamės panaudoti technologijas su minimaliu poveikiu aplinkai.

Technologijos

Įgyvendinant projektus mes sutinkame ateities pasaulinius iššūkius. Mes atsižvelgiame ne tik į metodo efektyvumą, bet ir poveikį aplinkai.

Įgyvendinant kiekvieną projektą mes siekiame efektyvaus išteklių panaudojimo atsižvelgiant į poveikį aplinkai. Mes naudojame mažesnius medžiagų kiekius, sumažiname energijos sunaudojimą ir išskiriamą CO2 kiekį.

Įsukami betoniniai poliai CMC

1990-ųjų metų pradžioje, Menard įmonė užpatentavo įsukamų betoninių polių CMC technologiją. Greitas įrengimas, jokių grunto kasinių ir nežymūs nuosėdžiai yra tik keletas išskirtinių CMC polių privalumų lyginant su kitomis polių įrengimo technologijomis. Taip pat dėl didelės laikomosios galios, CMC metodas
tapo pigesne polių įrengimo alternatyva. Šiuo metu Menard įmonė turi vienas geriausių technikų ir yra sukaupusi labai didelę patirtį CMC technologijoje, kas garantuoja optimalų bei saugų įrengimą.

Žvyro kolonos (skaldos poliai) SC

Žvyro kolonos (skaldos poliai) suformuojamos įgilinant giluminius vibratorius ir per juos išpilant bei sutankinant žvyrą parengtoje grunto ertmėje. Jos ne tik pagerina pagrindus, bet veikia kaip drenažas spartinantis konsolidaciją pylimuose. Žvyro kolonos (skaldos poliai) naudojamos sankabiuose gruntuose, po žemais kelių pylimais, gamyklų ar sandėlių grindimis.

BMC poliai

Pagrindo stiprinimas BMC polių technologija yra sudarytas iš standaus betono ir žvyro kolonų polio viršuje. Ši technologija sujungia žvyro kolonų (skaldos polių SC) bei įsukamų betoninių polių (CMC) privalumus. Grunto pagrindas neperspaudžiamas ir nėra rizikos , kad žvyro kolonos (skaldos poliai) nukryps ar išsigaubs. Tai ypač svarbu pagrindams po pamatinėmis plokštėmis ar pylimų stiprinimui.

DSM poliai

DSM metodas paremtas grunto parametrų stiprinimo idėja, permaišant gruntą su rišamąja medžiaga (pvz. cemento suspensija). Taip gaunamas grunto ir cemento mišinys – cementgruntis, kuris pasižymi žymiai geresniu stipriu bei mechaniniais parametrais. Įrenginėjant šiuos cementgrunčio polius, nėra jokių grunto judėjimų ir vibracijų, todėl pagrindo stiprinimas šia technologija, puikiai tinka šalia esamų statinių.

Srautinės injekcijos JG

Srautinės injekcijos yra pagrindo stiprinimo būdas įšvirkščiant, labai dideliu slėgiu, cemento skiedinį į gruntą. Šis metodas taikomas norint sustiprinti purius smėlius, organinius ar sankabius gruntus. Taip pat įrengiant nelaidžias vandeniui sienas. Srautinės injekcijos dažnai naudojamos esamų pamatų stiprinimui

Dinaminis grunto tankinimas DC

Dinaminio tankinimo metodas, dar žinomas kaip dinaminė konsolidacija, yra Menard įmonės išrasta ir išvystyta technologija. Nuo vėlyvųjų 1960-ųjų, dinaminis sutankinimas yra pritaikytas daugybėje statybos aikštelių, visame pasaulyje, skirtingomis grunto sąlygomis ir įvairiausiems statiniams: keliams, oro uostams, didelėms salėms ir daugiau. Ši technologija, užpatentuota Louise Menard, buvo plačiai išbandoma ir optimizuota, todėl jos pritaikymas yra saugus

Dinaminio pakeitimo (DR) kolonos

Dinaminio pakeitimo technologija apima didelio skersmens kolonų formavimą sankabiuose gruntuose, naudojant sunkų svarmenį, kuris metamas iš aukščio. Svarmens svoris svyruoja nuo 15 iki 30 tonų, o aukštis – nuo 10 iki 30 metrų. Kiekviena kolona suformuojama keliomis smūgių serijomis, pradedant nuo negilios iškasos, pripildytos skaldos. Procesas tęsiamas, kol pasiekiamas projektinis kolonos gylis. Dinaminis pakeitimas paprastai atliekamas dviem etapais: pirmame etape formuojama kas antra kolona, o antrame – likusios.

Injekcijos ISR

Šiuo, ISR injekcijų metodu, cemento skiedinys atitinkamu slėgiu yra injektuojamas į gruntą jį išplečiant ir sustiprinant. Cemento skiedinys išspaudžia ir pakeičia silpnus gruntus bei pagerina pamatų pagrindus. Šis metodas naudojamas kai vidutinis ar pakankamai stiprus gruntas slūgso viršutiniame sluoksnyje ir po juo yra silpnas, netinkamas pagrindams gruntas.

Tankinimas impulsais RIC

Pagrindų stiprinimo tankinimo impulsais RIC technologija paremta smūgiais į gruntą su specialios formos svoriu, iš mažo aukščio, bet dideliu dažniu (nuo 40 iki 60 smūgių per minutę). Proceso metu susidariusi įdauba yra užpildoma pasirinktu užpildu. Tai ekonomiškas ir greitas metodas nesankabių gruntų pagrindui stiprinti, gamyklų grindims, sandėliams, saugykloms ar automobilių stovėjimo aikštelėms.

Vibroflotacija VF

Vibroflotacija yra giluminis grunto tankinimas naudojant specialius vibratorius. Šis procesas sustiprinamas panaudojant didelį vandens ar oro slėgį. Vibroflotacija labiausiai tinkama nesankabiems gruntams: puriems smėliams, žvyrui, naujai supiltiems plotams. Pritaikius šią technologiją grunto sutankinimo rezultatai matomi beveik iš karto. Pagrindo stiprinimas vibroflotacija, dažnai naudojamas objektuose su dideliais paviršiais, pavyzdžiui sandėliuose, krantinėse, oro uostuose.

Vertikalios drenos VD

Vertikalios drenos yra plokščios plastikinės juostos, apgaubtos geotekstile, 100 mm pločio ir 3-4 mm storio. Jos įgilinamos į gruntą naudojant ekskavatorių su specialiu įrankiu. Drena nupjaunama 15-20 cm virš žemės paviršiaus. Toliau statomi smėlio sluoksniai, pylimai ir atliekama konsolidacija, kuri trunka apie 3-5 mėnesius. Priklausomai nuo projekto, taikomos Menard vakuumo ar dinaminio sutankinimo technologijos.

Menard vakuumas MV™

Pagrindinė Menard vakuumo technologijos idėja yra įrengti nepralaidžią membraną ant paviršiaus virš silpno, nekonsoliduoto grunto. Siurblių sukuriamas slėgis po membranomis apytiksliai yra 100kN/m². Dėl susidariusio vakuuminio slėgio yra paspartinama grunto konsolidacija. Menard vakuumo technologija yra naudojama nekonsoliduotuose gruntuose, kai atsiranda techniniai ar ekonominiai sunkumai statant papildomos apkrovos pylimus.

Kontaktai

<strong>Contact us</strong>

Menard is organised in 7 regions worldwide, our target being to serve the local market in each of those regions through our deep local presence. That local presence is backed by Menard global expertise addressing major projects in those regions together with projects outside of our permanent bases.